Dlaczego tak często korzysta się z wełny mineralnej?

Do ocieplenia poddasza najczęściej wykorzystuje się wełnę mineralną. Ma ona szereg cech, które wpływają na to, że jest ona często wybierana, pomimo że dostępne są bardziej nowoczesne rozwiązania. Można zdecydować się, przecież na natrysk z celulozy albo pianki poliuretanowej. Materiały te można montować dużo szybciej i łatwiej. Dlaczego, więc wełna ma aż tylu zwolenników?

Atrakcyjna cena

Wełna mineralna to materiał od wielu lat wykorzystywany do ociepleń. Technologia jej produkcji jest czymś od lat znanym. Stąd jej cena jest atrakcyjna, w porównaniu z innymi materiałami do dociepleń. Oczywiście, dokładna cena sprzedawanej na rolki wełny, jest zależna od jej indywidualnych cech oraz od jej producenta. Planując remont, należy porównywać ceny poszczególnych produktów.

Łatwy montaż

Wełnę mineralną wykorzystuje się w ocieplaniu poddasza od wewnątrz. Polega ona na układaniu warstw wełny pomiędzy krokwiami i dookoła nich. Ocieplenie poddasza tą metodą wpływa na zmniejszenie metrażu pomieszczenia. O pod uwagę. Jeżeli jest, więc wykorzystywane w celach użytkowych, to należy wziąć Samo położenie wełny, to za mało. Od wnętrza pomieszczenia, należy zabezpieczyć materiały termoizolacyjne, obiciem z płyt kartonowo-gipsowych. Później, można ozdobić je w dowolny sposób i dopasować do wystroju całego wnętrza. Ocieplenie, nie będzie w żaden sposób widoczne z zewnątrz.

Dobre właściwości

Wełna mineralna ma dobre własności termoizolacyjne. Wystarczy warstwa o grubości 25 cm, by zapewnić właściwe warunki termoizolacyjne oraz izolację akustyczną. Można kupić wełnę, która jest z obu stron pokryta cienką warstwą folii aluminiowej. Ma ona jeszcze lepsze własności, jeśli chodzi o odporność na wilgoć oraz na rozwój grzybów. Jest sprężysta, bardzo wytrzymała, niepalna. Stanowi świetną barierę dla ognia. Jest odporna na działanie wilgoci, ale równocześnie jest paroprzepuszczalna. Jest też lekka, więc łatwo się ją transportuje oraz przenosi z miejsca na miejsce. Sprzedawana w formie rolek, jest też poręczna.

Wełna mineralna jest materiałem, który wspiera tradycja. Od lat, wybierano ją, jako materiał termoizolacyjny. Obecnie, na rynku dostępne są materiały o zbliżonych własnościach, łatwiejszym montażu – ale wyższych cenach. Z czasem, mogą się one stać nie tylko poważną konkurencją dla wełny, ale wyprzeć ją całkowicie.