Niezastąpiony ręcznik papierowy

ręczniki papierowe

Znajdziemy go w niemal każdym domu. Korzystamy z niego zarówno w kuchni, jak i w garażu. Ręcznik papierowy – bo o nim mowa – to nieodzowne narzędzie w naszych domach.

Zastosowanie ręczników papierowych

Ręczniki papierowe są na tyle uniwersalne, że można je wykorzystywać w różnoraki sposób. Najczęściej natknąć się na nie można w kuchni, gdzie służą do wycierania mokrych rąk, ale także zastępują tradycyjne ścierki. W kuchni służą także do osuszania produktów spożywczych z wody lub tłuszczu.

Ręczniki makulaturowe służą z kolei tylko do osuszania rąk i prawie zawsze używa się ich w toaletach publicznych.

Na rynku występuje również produkt pośredni pomiędzy ręcznikiem kuchennym, a makulaturowym, czyli papierowy ręcznik hotelowy. Jak sama nazwa wskazuje takie produkty znajdują zastosowanie w hotelach, gdzie służą do osuszania rąk, ale również do czyszczenia. Warto przejrzeć ofertę na którejś ze stron, jak choćby: https://higma-service.pl/reczniki-papierowe/.

Wygląd ręczników papierowych

Ręczniki papierowe kuchenne są miękkie i bardzo chłonne, prawie zawsze kilkuwarstwowe, nawijane grubo na papierową tubę. Są dość odporne na rozrywanie i charakteryzują się dużą odpornością. Zazwyczaj producenci zdobią je ozdobnym nadrukiem, co sprawia, że nie pełnią w kuchni nie tylko rolę użytkową, ale i ozdobną. Tańsze wersje są jedynie bielone, co i tak nadje im estetyczny wygląd.

Ręczniki makulaturowe są cieńsze od wyżej wymienionych kuchennych. Mają naturalny kolor makulatury. Są mało wytrzymałe, łatwo je porwać, szybko nasiąkają cieczą. Ich metraż na rolce jest mniejszy od kuchennych, ponieważ w związku z funkcją, przeznaczone są do umieszczania w specjalnych sterylnych podajnikach.

Ostatni rodzaj omawianego ręcznika papierowego, czyli ręcznik hotelowy jest niejako produktem wypośrodkowanym. Najczęściej białego koloru, nie nadają się do wielokrotnego użytku.

Ciągle na czasie

Mimo, iż w wielu miejscach zwłaszcza publicznych ręczniki papierowe zastąpione zostały przez elektryczne suszarki do rąk, to w naszych domach zawsze znajdzie się dla nich miejsce. Wygoda ich stosowania i uniwersalność sprawiają, że są nie do zastąpienia w każdym gospodarstwie domowym.