Kiedy korzystać z płynów do dezynfekcji rąk?

Mydło jest ważne, ale nie należy zapominać o płynie do dezynfekcji rąk

Zdarza się często tak, że umycie rąk przy wykorzystaniu wody i mydła to za mało. Trzeba tu więcej, potrzebny jest płyn do dezynfekcji rąk.Warto mieć w zanadrzu specjalistyczne środki czystości – są wręcz nieodzowne. Warto powtórzyć, kiedy należy z nich korzystać.

W trakcie i po opuszczeniu placówki służby zdrowia

Z pewnością szpitale i ogólnie placówki służby zdrowia to miejsca, gdzie rozprzestrzenia się najwięcej bakterii i drobnoustrojów. Należy więc nie tylko umyć dłonie, ale i zastosować środki dezynfekcyjne. Należy tutaj pamiętać o naszych milusińskich, trzeba dopilnować, by miały czyste ręce. One są najbardziej bezbronne wobec drobnoustrojów.

Po kontakcie z osobą z chorobą zakaźną

Jeżeli byliśmy w tym samym pomieszczeniu, co człowiek cierpiący na chorobę zakaźną, taką jak np. ospa, różyczka czy półpasiec, pamiętajmy, by zastosować dezynfekcję rąk. DZięki temu do minimum obniżymy możliwość zarażenia się od pacjenta jego chorobą.

Jak właściwie opatrywać ranę

Opatrując ranę, oprócz jej oczyszczenia i dezynfekcji, nie zapominajmy także p dezynfekcji  dłoni. Pomocne tu okażą się rękawiczki jednorazowego użytku. Także po nałożeniu opatrunku trzeba dodatkowo pamiętać o dezynfekcji dłoni.

I nie zapominajmy, by zatroszczyć się odpowiednio o ręce, kiedy mieliśmy właśnie co do czynienia z wydzielinami ludzkimi, takimi, jak krew, ślina i tym podobne.

Kiedy korzysta się z publicznego WC

Niestety publiczne toalety często są zaniedbane pod względem higieny.Dobrze mieć na podorędziu mały pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.

Dbajmy nie tylko o nasze ręce, ale pamiętajmy o malcach, one często nie potrafią same o siebie zadbać, musimy więc dopilnować, aby nic im nie groziło i miały zdezynfekowane ręce. Co zresztą doradzają specjaliści z: https://higma-service.pl/plyny-dezynfekcji-rak/ .