Betonowa łazienka? Tylko w industrialnym stylu

Moderne domy, gdzie minimalizm wiedzie prym, projektowane są w stylu industrialnym. „Gołe”, betonowe ściany, to główny element wystroju tak kreowanych wnętrz. Tak zaaranżowane wnętrza cieszą się coraz większą popularnością. Industrializm staje się wyznacznikiem trendów.
Artykuł powstał przy pomocy specjalistów zajmujących się rynkiem nieruchomości (dzialki-chmielowice.pl).

Betonowe wnętrza…

… uwodzą prostotą. Wystrój dający wrażenie braku ingerencji człowieka interesuje coraz więcej projektantów. Powstały różne kafle ścienne i podłogowe, które imitują tzw. gołe ściany. Wyraźne zadrapania, nierówne szlify, to cechuje kafle łazienkowe, na które popyt rośnie z roku na rok. Styl industrialny kojarzony jest z przestronnymi, opuszczonymi loftami, które również cieszą się coraz większą popularnością. Styl industrialny świetnie sprawdzi się w dużych toaletach, w których wręcz można bawić się w chowanego. To idealny wybór dla ludzi nowoczesnych, oryginalnych i podążających za trendami. Mogłoby się nie wydawać, ale styl industrialny cechuje się dyscypliną, dbanie o każdy szczegół sprawia, że wnętrz przybierają wrażenie surowych.

Industrialna łazienka

Industrialny styl to nie tylko duże kafle, ale również kolory ziemiste, szarości, czernie, grafit i biel. Kolory te nadadzą łazience neutralności. Biały optycznie powiększy wnętrze, czarny i grafit doda charakteru, a kolory ziemi nadadzą naturalności. Betonowe wnętrza kojarzą się również z nieotynkowanymi murami, dlatego kolory ceglaste i głębokie bordo będą idealnym dopełnieniem dla tego stylu. Na czele industrializmy stoi minimalizm, czyli tzw. im mniej, tym lepiej. Surowość tego stylu nie lubi zbyt wielu dodatków. Duże proste lustro, odsłonięte baterie, płytki brodzik i srebrne błyszczące wykończenia to wszystko, co powinno się znaleźć w Twojej industrialnej łazience. Dobierz czerwone oświetlenie i ręczniki w tej samym kolorze. Efekt będzie zniewalający. Jeżeli jednak jesteś fanem akcesoriów, zdecyduj się na jeden kolor, najlepiej biały lub czarny. Zbyt wiele kolorów może odmienić Twoją betonową łazienkę w coś abstrakcyjnego…

Płytki-strzał w dziesiątkę

Industrialna łazienka powinna być prosta, ale wykonana z pomysłem. Pamiętaj, aby jednak zrezygnować z intensywnych kolorów. Jeżeli chodzi o ściany, możesz się zdecydować na płytki. Najlepiej będą się komponować duże, matowe płyty, z nierównymi szlifami. Dla niektórych jest zbyt ordynarne. Alternatywą dla płyt będą małe płytki przypominające cegłę, radzimy, aby wybrać matowe, o nierównej fakturze. Dzięki temu uzyskasz klimat loftu. To właśnie płytki zadecydują, czy Twoja łazienka jest industrialna.

To wszystko, co powinieneś wiedzieć o industrializmie w łazience. Trzymając się naszych rad, z pewnością wystrój toalety utrzymasz w klimatach industrialnych.
Jak zauważają eksperci z (https://www.dzialki-chmielowice.pl/budowlane-opole/) co raz więcej nabywców nieruchomości decyduje się na wnętrze w industrialnym stylu.