Ekologiczne poduszki

poduszka do spaniaWażny jest zdrowy sen i to aby przez noc doskonale się wyspać. Wyspani jesteśmy gotowi na trudy dnia codziennego, nic nas nie boli, mamy ochotę do życia, doskonale się czujemy.
Jakość naszego snu zależy od warunków w jakich śpimy. Najważniejszy jest dobrze dobrany materac i doskonała poduszka, w dużej mierze nasz sen zależy także od dobrej gatunkowo pościeli.

Poduszki antyalergiczne

Poduszki antyalergiczne to najlepsze poduszki dla osób mających alergie na roztacza. Zaprojektowane tak by nie gromadzić w sobie jak najwięcej anty alergenów są prócz tego bardzo wygodne do spania. Wsadem do takiej poduszki są specjalne kulki antyalergiczne, które nie zbijają się i nie gromadzą w sobie roztoczy. Poduszki te mają na ogół jeden rozmiar – 70 x 80, nie odkształcają się i dają możliwość doskonałego wyspania się.

Wkład ekologicznych poduszek to nie tylko specjalne kulki to także anty alergiczna pianka oraz najbardziej naturalne ekologiczne łuski. Taki wkład to nic innego jak łuski, które odzyskuje się ze zbóż uprawianych na ekologicznych uprawach. Znane są łuski z orkisza, prosa czy gryki. Im bardziej uprawa jest ekologiczna i z dala od dróg publicznych tym bardziej łuski są czyste od jakichkolwiek zanieczyszczeń a co za tym idzie ekologiczne. Łuski pozyskuje się z upraw bez chemii, bez sztucznych nawozów. Poduszki do spania wypełnione takimi łuskami uważane są za bardzo zdrowe.

Odpowiednie dla alergików

Tego rodzaju poduszki są odpowiednie także dla osób, które są uczulone na pierze lub na sztuczne pianki i na sztuczne tworzywo. Na ekologicznych poduszkach śpi się dobrze i wygodnie. Łuski podczas spania przemieszczają się i bardzo dobrze masują szyję i kark podczas snu. Poduszki szyje się z naturalnych materiałów typu 100 procentowej bawełny. Są więc one nie tylko zdrowe ale i z dobrego, oddychającego materiału. Na rynku sprzedaje się wiele rodzai ekologicznych poduszek a sen na nich jest doskonały i zdrowy.